Witamy na Forum Wiedzy o Przetwórstwie Tworzyw Sztucznych 2019


Przemysł tworzyw sztucznych dostarcza innowacyjne produkty do szerokiego zakresu zastosowań. Firma GOM wyznacza międzynarodowe standardy w metrologii optycznej. Bezpłatne Forum Wiedzy skupia specjalistów z branży tworzyw sztucznych i ekspertów w dziedzinie metrologii optycznej.

10.04.2019, Poznań
 

Zarejestruj się teraz

Dlaczego warto przybyć na Forum Wiedzy o Przetwórstwie Tworzyw Sztucznych 2019

Wykorzystaj okazję do wymiany pomysłów

Platforma spotkań – Forum wiedzy o Przetwórstwie Tworzyw Sztucznych 2019 ma stanowić platformę do wymiany wiedzy w zakresie technologii tworzyw sztucznych i metrologii optycznej.

Poznaj pełną gamę produktów firmy GOM z zakresu metrologii optycznej

Prezentacje – zostaną wygłoszone w dwóch blokach. Pierwszy będzie wprowadzeniem do metrologii optycznej, a w drugim przedstawione zostaną zaawansowane aplikacje m.in. wirtualne mocowanie części (virtual clamping).

Skorzystaj z wiedzy znanych przedstawicieli branży tworzyw sztucznych

Prezentacje na żywo – mają za zadanie zobrazować praktyczne zastosowanie, takie jak np. obsługa modułu inspekcyjnego GD&T lub wykorzystanie metrologii optycznej w produkcji narzędzi.

Poznaj specjalistów z branży tworzyw sztucznych i ekspertów w dziedzinie metrologii optycznej

Rozmowy eksperckie – mają na celu przedstawienie zastosowania funkcji oprogramowania GOM na podstawie przykładów z codziennej praktyki oraz prezentacje najnowszych osiągnięć metrologii 3D.

Bądź częścią ogólnoświatowej serii spotkań

Podczas ogólnoświatowej serii spotkań, firma GOM przekazuje wiedzę dotyczącą technologii projektowej i procesowej, projektantom, modelarzom, producentom form i narzędzi oraz ekspertom w zakresie produkcji i zapewnienia jakości.

Zarejestruj się teraz

Bądź częścią ogólnoświatowej serii spotkań

Metrologia 3D w łańcuchach procesów tworzyw sztucznych

W łańcuchach procesów tworzyw sztucznych, metrologia 3D wspiera i przyspiesza niemal wszystkie obszary: od określenia zachowań materiału poprzez tworzenie narzędzi, aż po kontrolę jakości i analizę trendów towarzyszącą produkcji seryjnej.

Inżynieria materiałowa

  • Określenie właściwości materiału jako podstawa do CAD I CAE
  • Optymalizacja doboru materiału
  • Kontrola towarów przychodzących

Rozwój produktu

  • Analiza wypaczenia i skurczu
  • Modyfikacja narzędzia
  • Wirtualne mocowanie jako zamiennik dla drogich uchwytów

Technologia przetwarzania

  • Planowanie pomiaru 3D i inspekcji według danych PMI
  • Kontrola jakości towarzysząca produkcji seryjnej
  • Wirtualny montaż

GOM zajmuje się opracowywaniem, produkcją i dystrybucją urządzeń, systemów oraz odpowiednich oprogramowań do współrzędnościowej techniki pomiarowej 3D oraz testowania 3D w oparciu o najnowsze wyniki badań i innowacyjne technologie. Posiadająca ponad 60 oddziałów i ponad 1000 specjalistów z dziedziny metrologii firma GOM gwarantuje kompleksowe doradztwo oraz profesjonalne wsparcie i serwis. Ponad 14,000 instalacji systemowych podnosi jakość produktów oraz przyspiesza procesy produkcyjne w branży motoryzacyjnej, lotniczej oraz towarów konsumpcyjnych.

 

www.gom.com
contact(at)gom.com

Lenso Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem optycznych systemów pomiarowych firmy GOM w Polsce. Doświadczony i kompetentny zespół inżynierów, zapewnia pomoc przy doborze odpowiedniego systemu pomiarowego, prezentacje maszyn, wdrożenia i wsparcie techniczne. Lenso przeprowadza cały proces instalacji systemów wraz z jego kompletnym wdrożeniem w polskim przemyśle i ośrodkach naukowych. Ponadto wykwalifikowani pracownicy przeprowadzają szkolenia z obsługi urządzeń pomiarowych firmy GOM i analizy wymiarowej przy użyciu oprogramowania firmy GOM.