Witamy na Forum Wiedzy o Kształtowaniu Wyrobów Metalowych 2020

Przemysł stalowy i metalurgiczny dostarcza innowacyjne produkty do szerokiego zakresu zastosowań. Firma GOM wyznacza międzynarodowe standardy w metrologii optycznej. Bezpłatne Forum Wiedzy w Kształtowaniu Wyrobów Metalowych 2020 skupia specjalistów z branży formowania metalu oraz łączy specjalistów z branży obróbki metali i ekspertów w dziedzinie metrologii optycznej.

Dlaczego warto uczestniczyć

Skorzystaj z możliwości indywidualnej wymiany doświadczeń

Platforma spotkań branżowych – Forum Wiedzy o Kształtowaniu Wyrobów Metalowych ma stanowić platformę do wymiany wiedzy w zakresie obróbki metali i metrologii optycznej.

Poznaj różnorodne produkty z dziedziny metrologii optycznej

Prezentacje – Zostaną wygłoszone w dwóch blokach. Pierwszy będzie wprowadzeniem do metrologii optycznej, a w drugim przedstawione zostaną zaawansowane aplikacje m.in. wirtualne mocowanie części (virtual clamping).

Pozyskaj wiedzę od wykwalifikowanych przedstawicieli przemysłu metalurgicznego

Prezentacje na żywo – Mają za zadanie zobrazować praktyczne zastosowanie, takie jak np. analizy trendów w czasie rzeczywistym lub wykorzystanie metrologii optycznej w produkcji narzędzi.

Spotkaj ekspertów z branży kształtowania metali i specjalistów w dziedzinie metrologii optycznej

Rozmowy eksperckie – Mają na celu przedstawienie zastosowania funkcji oprogramowania GOM na podstawie przykładów z codziennej praktyki oraz prezentacje najnowszych osiągnięć metrologii 3D.

Weź udział

Na światowych forach wiedzy o metrologii 3D stosowanej w kształtowaniu metali, sieć GOM, wraz z użytkownikami znanych firm, dzieli się fachową wiedzą w zakresie procesów i metrologii od Azji po Amerykę.

Zostań częścią ogólnoświatowego wydarzenia

Zalety metrologii 3D w procesach formowania

W procesach formowania metrologia 3D wspiera i przyspiesza prawie wszystkie obszary: od określania zachowania się materiału, poprzez wytwarzanie narzędzi, do kontrolii produkcji i analizy trendów w produkcji seryjnej.

Inżynieria materiałowa

  • Określenie właściwości materiału
  • Całościowa analiza formowania 3D
  • Optymalizacja procesów symulacyjnych

Produkcja narzędzi

  • Frezowanie CNC na podstawie danych pomiarowych STL
  • Korekta narzędzi
  • Analiza ruchu maszyn

Produkcja

  • Kontrola geometrii i grubości materiału
  • Wizualizacja wad powierzchniowych
  • Zautomatyzowana kontrola seryjna

GOM zajmuje się opracowywaniem, produkcją i dystrybucją urządzeń, systemów oraz odpowiednich oprogramowań do współrzędnościowej techniki pomiarowej 3D oraz testowania 3D w oparciu o najnowsze wyniki badań i innowacyjne technologie. Posiadająca ponad 60 oddziałów i ponad 1000 specjalistów z dziedziny metrologii firma GOM gwarantuje kompleksowe doradztwo oraz profesjonalne wsparcie i serwis. Ponad 14,000 instalacji systemowych podnosi jakość produktów oraz przyspiesza procesy produkcyjne w branży motoryzacyjnej, lotniczej oraz towarów konsumpcyjnych.

 

www.gom.com
contact(at)gom.com

Lenso Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem optycznych systemów pomiarowych firmy GOM w Polsce. Doświadczony i kompetentny zespół inżynierów, zapewnia pomoc przy doborze odpowiedniego systemu pomiarowego, prezentacje maszyn, wdrożenia i wsparcie techniczne. Lenso przeprowadza cały proces instalacji systemów wraz z jego kompletnym wdrożeniem w polskim przemyśle i ośrodkach naukowych. Ponadto wykwalifikowani pracownicy przeprowadzają szkolenia z obsługi urządzeń pomiarowych firmy GOM i analizy wymiarowej przy użyciu oprogramowania firmy GOM.